Przedszkole Nr 3 w Koszalinie

O przedszkolu

Przedszkole Nr 3 w Koszalinie powstało 1.09.1958 roku. Początkowo liczyło cztery oddziały, jednak w miarę modernizacji i w odpowiedzi na oczekiwania rodziców liczbę oddziałów zwiększono do dziewięciu, w tym czterech filialnych.
Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny i radosny rozwój wszystkim wychowankom. Wszystkie dzieci traktujemy indywidualnie i podmiotowo. Sprawiamy, że czują się on kochane, akceptowane i szczęśliwe. Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu, ale i do radzenia sobie z porażkami. Wspomagamy indywidualny rozwój dziecka z wykorzystaniem jego wrodzonego potencjału i możliwości, których efektem końcowym będzie gotowość do podjęcia nauki w szkole.

Tworzymy warunki spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej w warunkach zdrowia i bezpieczeństwa. Rozbudzamy wrażliwość na piękno otaczającego nas świata. Poprzez systematyczny kontakt z dziećmi niepełnosprawnymi dostrzegamy w nich cechy, które sprawiają, że traktujemy ich jak pełnowartościowych członków.

W naszym przedszkolu duży nacisk kładziemy na edukację artystyczną i kulturową. Nasi wychowankowie biorą udział w licznych przeglądach i konkursach artystycznych zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Od września 2016r. w przedszkolu jest 6 oddziałów, w których obejmujemy opieką dzieci w godzinach 6:15 – 16:30

Baza

Do realizacji zadań statutowych nasze przedszkole posiada pięć odnowionych sal zabaw wraz z sanitariatami, salę rekreacyjną, szatnię, Centrum zabaw ruchowych (sala z suchym basenem, sala z materacami, szatnia), salę rytmiczną, gabinet metodyczny, wyremontowaną i zmodernizowaną zgodnie z wymaganiami unijnymi kuchnię, a także pomieszczenia gospodarczo–administracyjne.